Tady zakotví hudba

Vltavská filharmonie v podání dánského architektonického studia Bjarke Ingels Group nebude jen novým koncertním sálem, který nabídne světové standardy 21. století z hlediska akustiky, kapacity, dispozičních možností, technického zázemí, architektury a urbanismu, ale také živým a otevřeným kulturním prostorem pro všechny návštěvníky. Vltavská filharmonie potvrdí mezinárodní pověst Prahy jakožto kulturní metropole a symbolu české hudební tradice a stane se novou dominantou celého Česka. Sen se stává skutečností.

Napsali o nás

 • „Vítězný návrh, který vyhrál, je nejlepší. Ta myšlenka, že se dotknete řeky Vltavy a pak budete moci vystoupat kolem celé budovy až na střechu, a přitom, jak kolem ní stoupáte, se kolem vás bude prolínat interiér s exteriérem. To je zcela výjimečné.“

  Video ke shlédnutí
  Michal Sedláček v rozhovoru pro ČT Art ● 28. 6. 2022
 • „Třiatřicet členů zasedne v mezinárodní porotě architektonické soutěže na podobu Vltavské filharmonie. Pokračování projektu definitivně schválily rada i zastupitelstvo Prahy. Stavba bude součástí revitalizace zpustlé lokality Bubny-Zátory.“
  Česká televize, Události (ČT1) ● 8. 6. 2021, 19:20
 • „Koncertní hala na Vltavské vznikne 150 let po Národním divadle. Jde o výzvu, kterou česká společnost potřebuje.“
  MF Dnes – Praha; str. 14 (Zprávy / Politika) ● 6. 3. 2021
 • „Nechceme vybudovat jen turistický cíl, ale prostor celodenně navštěvovaný místními lidmi. Koncertní síně budou jen třešinkou na dortu. Mezi sály budou veřejné prostory a v budově bude zároveň i prostor na coworking nebo nahrávací studio,“ říká vedoucí projektového týmu Vltavské filharmonie Martin Krupauer.
  Hospodářské noviny; str. 13 (Zprávy / Politika) ● 17. 3. 2021
 • „Všichni víme, že Vltavská je skutečně takovou jizvou na tváři města. a nová filharmonie tuto jizvu pomůže zacelit,“ řekl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.
  Metro – Praha; str. 2 (Regionální zprávy) ● 16. 2. 2021