Sobotní Koncert Eve Quartet zahájil spolupráci mezi projektem Vltavská filharmonie a festivalem Metronome Prague

V rámci festivalu Metronome Prague 2023 zazněl v sobotu 24. června  2023 Koncert pro Vltavskou filharmonii. Ten zahájil dlouhodobou spolupráci mezi festivalem a projektem Vltavské filharmonie, budoucí architektonické dominanty a kulturního centra České republiky. Na koncertě vystoupil Eve Quartet složený z členek Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, jednoho ze tří budoucích rezidentů Vltavské filharmonie.

Od klasiky přes rock až k popu. Koncert pro Vltavskou filharmonii představil průřez hudebními žánry. Během koncertu byly promítány vizualizace Vltavské filharmonie, model budovy Vltavské filharmonie byl vystaven v areálu po celou dobu trvání festivalu.

Koncertu se účastnili primátor hl. města Prahy Bohuslav Svoboda, náměstek pro rozvoj Petr Hlaváček, náměstek pro kulturu Jiří Pospíšil a pan starosta Prahy 7 Jan Čižinský, kteří spolu s ředitelem Metronome Prague Davidem Gaydečkou zahájili koncert úvodním slovem, ve kterém vyjádřili svou podporu projektu Vltavská filharmonie.

Foto Martin Simral, Petr Šmatolán