Praha i Česká republika si koncertní halu zaslouží. Je to dluh české hudbě," říká v rozhovoru pro Forbes architekt Jan Magasanik

„Praha je krásné město, které všichni milují. Pro každého architekta je radost pro Prahu navrhovat moderní kulturní a ikonickou stavbu. V tomto případě je radost o to větší, že se jedná o projekt koncertní haly ve středu Evropy, která dala světu českou hudbu,“ podotýká Jan Magasanik v rozhovoru. 

Dodává zároveň, že půjde o komplikovanou stavbu. „Jedná se o místo složitého multimodálního dopravního uzlu, který s sebou ze všech stran přináší jen nežádoucí hluk, vibrace a bariéry. Jezdí tam vlak, metro, tramvaje, kolem vede důležitá dopravní tepna pro Prahu, takže už teď víme, že nebude možné zastavit nebo omezit kvůli stavbě provoz. Pro dostupnost veřejnosti je to ale zároveň nejlepší místo,“ přibližuje architekt.

„Praha i celá Česká republika si koncertní halu velkého formátu zaslouží. Je to dluh české hudbě, ale i české kultuře a její muzikálnosti,“ dodal Magasanik. 

Celý rozhovor s architektem Janem Magasanikem si můžete přečíst v aktuálním tištěném vydání magazínu Forbes Česko nebo online na webu Forbes Česko

 

foto: Michael Tomeš, Forbes Česko

Další aktuality